PIAST SZCZECIN AKADEMIA SIATKÓWKI

Przygoda z piłką siatkową nie rozpoczyna się na światowych parkietach lecz ma swój początek w wieku szkolnym. Wierzymy, że wśród najmłodszych adeptów siatkówki oraz mini siatkówki kryją się talenty, które w przyszłości będą mogły rozbłysnąć na ligowych boiskach.


Wybór dyscypliny sportowej, którą chcemy zainteresować dziecko, nie jest prostą sprawą. To decyzja uwarunkowana wieloma czynnikami, m.in. predyspozycjami i zainteresowaniami pociechy, dostępnością danej dyscypliny, czy kosztami związanymi z jej uprawianiem.
 
Spróbujemy przekonać Cię, dlaczego warto namówić dziecko do uprawiania siatkówki.
 
Piłka siatkowa jest jedną z najciekawszych i masowo uprawianych gier zespołowych w Polsce. Jej bardzo ważną zaletą jest wpływ na wszechstronną sprawność fizyczną. Wystarczy spojrzeć na proporcjonalnie rozwinięte, zgrabne i wysmukłe sylwetki czołowych siatkarek i siatkarzy. Czerpiąc zadowolenie z gry, Twoje dziecko uzyska więc rezultaty, na których większości z nas zależy, czyli wysportowane i zadbane ciało.
 
Inną zaletą tego sportu jest tani i nieskomplikowany sprzęt niezbędny do gry. Wystarczy piłka, otwarta przestrzeń lub dostęp do boiska, odpowiedni ubiór i już można zaczynać zabawę z siatkówką! Bo na początku treningi są zabawą, która jednak przy odpowiedniej determinacji i motywacji młodego zawodnika w szybkim czasie gwarantuje bardzo wysoką sprawność fizyczną, przynosząc wiele satysfakcji.
 
Główną cechą siatkówki jest zespołowość - jeden za wszystkich, wszyscy za jednego i tę zasadę wpajają adeptom tej pięknej dyscypliny sportu nauczyciele i trenerzy, ucząc obcowania z grupą i grupowego wysiłku w odnoszeniu sukcesów.
 
Siatkówka jest mało urazowa. Nie ma tu fauli ponieważ jest to dyscyplina sportu, w której nie ma bezpośredniego kontaktu z przeciwnikiem. W grze tej zespołowość i technika są najważniejsze i to one dominują i rozstrzygają o zwycięstwie.
 
CZY KAŻDY MOŻE UPRAWIAĆ SIATKÓWKĘ?
 
Jak w każdym sporcie, liczą się chęci i zapał, ale także predyspozycje. Dlatego zaleca się, aby Twoje dziecko, zanim zacznie uprawiać siatkówkę, przeprowadziło właściwe badania lekarskie, by wykluczyć wszelkie przeciwwskazania i ryzyko zdrowotne. Warto porozmawiać o tej kwestii z trenerem i szkolnym lekarzem.
 
Siatkówka to sport cieszący się w Polsce i wielu innych krajach dużą popularnością, przyciąga rzesze kibiców do hal sportowych i miliony przed telewizory. Polscy kibice siatkówki są oceniani jako najlepsi na świecie. Widowiska siatkarskie odbywające się w Polsce, bezpieczne dla całych rodzin dopingujących swoje drużyny, zyskały w świecie opinie najlepiej zorganizowanych i z najgorętszym dopingiem kibiców.
 
Czołowi gracze reprezentacji, jak Bartosz Kurek, czy Katarzyna Skowrońska są idolami dla wielu młodych zawodników, motywując ich do ciężkich treningów i jeszcze większego wysiłku. Twoje dziecko także z pewnością znajdzie sobie wzór do naśladowania i kto wie, może w przyszłości dołączy do elity tego sportu, stając się gwiazdą siatkówki. Ci wielcy też zaczynali jako dzieci w lokalnych klubach sportowych.