PIAST SZCZECIN AKADEMIA SIATKÓWKI

Przygoda z piłką siatkową nie rozpoczyna się na światowych parkietach lecz ma swój początek w wieku szkolnym. Wierzymy, że wśród najmłodszych adeptów siatkówki oraz mini siatkówki kryją się talenty, które w przyszłości będą mogły rozbłysnąć na ligowych boiskach.

Akademia Siatkówki Piast Szczecin to wyjątkowy projekt odradzającej się sekcji siatkówki w Szczecinie, proponujący zajęcia ogólnorozwojowe z elementami siatkówki dla dzieci i młodzieży. Specjalnie przygotowany program treningowy skupia się na wszechstronnym rozwoju i doskonaleniu sprawności ruchowej oraz promowania siatkówki jako pasji, tak aby stała się nieodłączną częścią życia. Poza aspektem sportowym misją Akademii jest także kształtowanie pozytywnych zachowań i postaw społecznych jak współpraca w grupie, rywalizacja w duchu fair play czy poszanowania przeciwnika, a te cechy warto wyrabiać już od najmłodszych lat.

Przygoda z piłką siatkową nie rozpoczyna się na światowych parkietach lecz ma swój początek w wieku szkolnym. Wierzymy, że wśród najmłodszych adeptów siatkówki oraz mini siatkówki kryją się talenty, które w przyszłości będą mogły rozbłysnąć na ligowych boiskach. Pamiętając jednak o wieku naszych przyszłych mistrzów, stawiamy na frajdę i prawdziwą radość z gry.


Zajęcia odbywają się pod okiem wykwalifikowanych i doświadczonych trenerów na obiektach sportowych na terenie Szczecina. Program dostosowany jest do wieku uczestników, a w treningach uczestniczyć mogą zarówno chłopcy, jak i dziewczynki. Model pracy z wychowankami Akademii Siatkarskiej jest nieustannie doskonalony w oparciu o współpracę i wymianę doświadczeń trenerów z różnych akademii. Grupy są koedukacyjne aby zapewnić dzieciom optymalną korzyść z uczestnictwa w takich zajęciach. W ramach działalności Akademii organizowane są zawody i turnieje siatkarskie, a także obozy sportowo-rekreacyjne (letnie i zimowe).


Sukcesywnie chcemy rozwijać naszą działalność. Liczymy, że siatkówka tak piękna i widowiskowa dyscyplina znajdzie uznanie w oczach wielu przyszłych adeptów naszej Akademii. Nie wszyscy z nich zostaną profesjonalnymi siatkarkami lub siatkarzami, ale będą w przyszłości świetnymi trenerami, wychowawcami młodzieży i wspaniałymi ludźmi.